Dobry sen jest niezbędny, aby zwalczyć zmęczenie po całym dniu pracy. Jednak jeśli ciągle budzisz się, czujesz się zmęczony i senny, to przyczyną może być twój materac. Jak wybrać dobry materac ortopedyczny, który zapewni nam komfortowy i spokojny sen?

Autor: Anna Borkowska
Dodano: 06.06.2019

Wybór odpowiedniego materaca może tym, co zdecyduje czy spędzimy dzień wypoczęci, czy spędzimy go ziewając i z potwornym bólem pleców.

Trzy podstawowe elementy wyboru najlepszego materaca ortopedycznego to:

  • odpowiednie podparcie
  • wyrównanie kręgosłupa
  • wypukłość w punktach nacisku

Kiedy cierpisz na przewlekły lub nawet łagodny ból, wybranie odpowiedniego rodzaju materaca staje się jeszcze ważniejsze. Niezależnie od tego, czy cierpisz na chorobę zwyrodnieniową stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, czy podobny stan, taki jak fibromialgia, powinieneś znaleźć najlepszy materac ortopedyczny, który umożliwi ci spokojny sen.

Bóle stawów, szyi lub bioder mogą sprawić, że znalezienie wygodnej pozycji do spania będzie praktycznie niemożliwe. I może się okazać, że rano nie będziesz czuć się wypoczęty.

Jak wybrać dobry materac ortopedyczny?

Oto kilka wskazówek, które pomogą ci wybrać odpowiedni materac ortopedyczny.

Badania

Zanim udasz się na zakupy, zajrzyj na strony internetowe, które oferują wskazówki dotyczące tego, jaki rodzaj materaca będzie pasował do twojego stanu ortopedycznego.

Uważaj na fałszywe reklamy

Niektóre marki twierdzą, że produkują materace ortopedyczne zatwierdzone medycznie. Mogą mieć pewne cechy przyjazne ortopedii, ale mogą nie być certyfikowane jako materace ortopedyczne. Dlatego zanim zdecydujesz się na zakup, sprawdź recenzje ortopedycznego materaca dla tej konkretnej marki.

Poradź się swojego lekarza

Twój lekarz może nie być ekspertem w kwestii materaców, ale zdaje sobie sprawę z twojego szczególnego stanu medycznego, a tym samym zaoferuje ci cenne porady na temat tego, jaki rodzaj materaca będzie ci najbardziej odpowiadał.

Przetestuj produkt

Dobrej jakości materac ortopedyczny nie jest tani, a po rozpakowaniu możesz zdać sobie sprawę, że dokonałeś złego wyboru. Gdy zawęzisz już obszar poszukiwań, poświęć kilka minut, aby położyć się na materacu i przekonać się, jak wygodnie się na nim czujesz.

Twardość nie oznacza wsparcia

Często jesteśmy przekonani, że im sztywniejszy materac, tym lepsze wsparcie. Podczas gdy twardy materac może odpowiadać niektórym osobom, w przypadku osób cierpiących na zapalenie stawów, bardziej wskazany byłby materac, który zmniejsza nacisk na wrażliwe i bolesne stawy.

Stabilność

Nie za twardy i nie za miękki – to jest to, na co powinieneś zwrócić uwagę, jeśli masz dolegliwości ortopedyczne. Jeśli materac jest zbyt miękki, utrudni ci swobodne poruszanie się. Ludzie z bólem pleców, szyi lub stawów, mają tendencję do bycia niespokojnymi podczas snu i często muszą zmieniać pozycję, aby zmniejszyć sztywność spowodowaną przez nieruchomą pozycję ciała, a bardzo miękki materac może utrudniać im ruch.

Sprawdź testy i gwarancję

Niektóre dobre marki materaców ortopedycznych, mogą dać ci materac na okres próbny, a także zaoferować gwarancję na co najmniej 10 lat. Należy to sprawdzić przed dokonaniem zakupu.

Kupuj w specjalistycznym sklepie

Poszukaj sklepów w pobliżu, które specjalizują się w sprzedaży materaców ortopedycznych. Wybierz sklep, który oferuje markowe produkty wysokiej jakości.

Pytania i odpowiedzi

Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie materacu ortopedycznego?

Materac ortopedyczny powinien zapewniać wygodne i mocne wsparcie dla całego ciała. Dobry sen oznacza budzenie się wypoczętym i gotowym na nowy dzień. Bez bólu i uczucia sztywności.

Jakie są rodzaje materacy?

Obecnie istnieje wiele marek i rodzajów materacy ortopedycznych dostępnych na rynku oraz online. Mogą to być materace tradycyjne, sprężynowe, kieszonkowe, bonelowe, lateksowe lub z pianki zapamiętującej kształt. Wszystkie mają swoje zalety i wady i wymagają oceny w zależności od konkretnego stanu ortopedycznego. Kupujący powinni rozważyć wszelkie opcje i upewnić się, który rodzaj zapewni im najwyższy poziom komfortu i wsparcia.

Czym jest materac kokosowy? 

Wkład materacy to różne wypełnienia – mamy do wyboru wypełnienia lateksowe, kieszonkowe czy piankowe. Zastosowanie płyty z włókna kokosowego czyni te materace jednymi z twardszych. Materace kokosowe gwarantują dobrą cyrkulację powietrza.

Podsumowanie

1. Materac ortopedyczny powinien zapewniać wygodne i mocne wsparcie dla całego ciała.

2. Wybór odpowiedniego materaca może tym, co zdecyduje czy spędzimy dzień wypoczęci, czy spędzimy go ziewając i z potwornym bólem pleców.

3. Trzy podstawowe elementy wyboru najlepszego materaca ortopedycznego to: odpowiednie podparcie, wyrównanie kręgosłupa i wypukłość w punktach nacisku.

4. Zanim udamy się na zakupy, warto jest zajrzeć na strony internetowe, które oferują wskazówki dotyczące tego, jaki rodzaj materaca będzie pasował do naszego stanu ortopedycznego.

5. Zanim zdecydujemy się na zakup, należy sprawdzić recenzje ortopedycznego materaca.

6. Obecnie istnieje wiele marek i rodzajów materacy ortopedycznych dostępnych na rynku oraz online.

7. Mogą to być materace tradycyjne, sprężynowe, kieszonkowe, bonelowe, lateksowe lub z pianki zapamiętującej kształt.

8. Wszystkie mają swoje zalety i wady i wymagają oceny w zależności od konkretnego stanu ortopedycznego.

9. Kupujący powinni rozważyć wszelkie opcje i upewnić się, który rodzaj zapewni im najwyższy poziom komfortu i wsparcia.

10. Przy wyborze materaca warto wybrać sklep, który oferuje markowe produkty wysokiej jakości.

Komentarze